5 myśli na temat “Konfiguracja skanera hakerskiego OpenVAS

  1. Dzięki za odpowiedź. Blog jest niezwykle interesujący, mnóstwo w nim cennych informacji. Do tego sprawiasz wrażenie osoby, która do tego czym się zajmuje ma powołanie. W czym się specjalizujesz? W web hackingu? jeśli tak to czy do twoich obowiązków należy przegląd kodu źródłowego?

  2. Agfraz jak to jest z tymi testami penetracyjnymi? Trzeba się w czymś specjalizować czy być człowiekiem orkiestrą?

    1. Moim zdaniem każdy informatyk to poniekąd człowiek orkiestra z pewnym specyficznym konkretnym zainteresowaniem. W Polsce z testami penetracyjnymi problem jest taki, że wymagane jest często bogate doświadczenie poparte od poprzedniego pracodawcy więc czasem ciężko wystartować. Umiejętności typu programowanie nie są często wymagane, tylko należy mieć na uwadze że wiele czynności się w informatyce automatyzuje i raczej fajnie jak ktoś potrafi pisać proste skrypty. PS nie wiem czy czytałeś więc odsyłam: https://haker.edu.pl/2016/03/14/jak-zostac-hakerem/

  3. Kiedyś gdzieś widziałem ktoś pokazywał jak to używać, wydaje mi sie, że u was, albo to była wzmianka o tym we wpisie o Nessus’e, ale nie ważne, kolejny świetny wpis :D Pozdrawiam.

    PS: Aż bym dał łapke w górę obok wpisu, może kiedyś dodacie taki zbędną pierdółkę na bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *