O mnie i o blogu haker.edu.pl

Witaj na moim prywatnym blogu dla hakerów haker.edu.pl. Witryna poświęcona jest zagadnieniom związanym z programowaniem komputerów, bazami danych, branżą IT, bezpieczeństwem informatycznym i informatyką śledczą.

Jeśli zawsze zadawałeś sobie pytanie jak zostać hakerem lub po prostu interesują Cię komputery to myślę, że przyjemnie będzie Ci się czytało mój blog.

Musisz wiedzieć na wstępie, że nie jestem crackerem ani przestępcą. Chcę tylko skierować Twoją uwagę zgodnie z złotą sentencją najlepszą obroną jest atak w stronę ciekawych i niebezpiecznych aspektów czyhające w sieciach komputerowych . Haker to specjalista od zabezpieczeń komputerowych, a nie przestępca łamiący przepisy prawne. Osobą, którą pewnie kojarzysz z filmów włamującą się na lewo i prawo należy nazywać cyberprzestępcą lub crackerem.

Kilka informacji o blogu haker.edu.pl

Od zawsze chciałem założyć witrynę w której będę mógł przelewać swoją wiedzę informatyczną na cybernetyczny papier. W 2013 roku zrodził się pomysł na założenie bloga technologicznego. W tamtych latach nie było za wiele witryn internetowych udostępniających wiedzę z zakresu security IT. Na forach przelewały się pytania w stylu jak włamać się na Facebooka, jak odzyskać hasło do routera lub jak shakować hasło do GG, Twittera i Instagrama. Wybór więc był prosty – padło na blog o bezpieczeństwie komputerowym.

Wygląd bloga haker.edu.pl w 2013 roku
Jedna z pierwszych wersji szablonu bloga haker.edu.pl na przełomie 2013/2014 roku w początkowej fazie rozwoju witryny.

Pierwszy wpis na blogu został opublikowany 23 czerwca 2013 roku i został zatytułowany zgodnie z gwarą programistyczną hello word ”hakerze”. Przez lata blog dojrzewał razem ze mną i powstawały i znikały nowe idee i kanały. Sama społeczność bloga haker.edu.pl nie ogranicza się tylko do witryny, którą właśnie czytasz. Mamy Facebooka, kanał na YouTubue, Twittera, GitHuba, komunikator tekstowo głosowy Discord. Czasami nawet prowadzę darmowe szkolenia hakerskie na żywo na YouTube dlatego fajnie jakbyś zasubskrybował mój kanał.

Na blogu znajdziesz szerokie spectrum informacji na temat programowania komputerów, systemu Kali Linux, baz danych, audytowania stron internetowych i etycznego web hackingu no i oczywiście i wiele, wiele więcej.

Moje miejsca hakerskie

Poniżej znajduje się lista miejsc w których jeszcze możesz mnie znaleźć lub ze mną popisać w sieci internetowej:

Informacje o Agafrazie

patryk agafraz zdjęcie hakera

Nazywam się Patryk i urodziłem się na początku lat 90 w miejscowości o nazwie localhost. Miało to miejsce w krainie, w której właśnie zostało nawiązywane pierwsze połączenie internetowe… W sieci możesz mnie spotkać pod wieloma pseudonimami, a na tym blogu przyjąłem sentymentalną ksywę Agafraz.

Od ponad 15 lat interesuję się informatyką z naciskiem na technologie webowe i szeroko pojętne bezpieczeństwo aplikacji i serwerów informatycznych. Ukończyłem technikum informatyczne, publiczne studia inżynierskie pierwszego stopnia i magisterskie drugiego stopnia. Zawodowo jestem programistą, a prywatnie od lat zakochuj się na nowo w sporcie, jedzeniu i rockowej muzyce.

Technologie bliskie programowaniu i systemy z którymi miałem jakieś dłuższe perypetie teraz lub w przeszłości: Python, PHP OPP, Symfony, Codeigniter, Doctrine, HTML, CSS, LESS, SASS, JavaScript, JQuery, MySQL, Oracle Database, PL/SQL, GIT, C/C++, SDL, QT, AutoIt, Pascal/Delphi/Lazaurs, Java, Spring Framework, JSP, VisualBaisc, Octave/Matlab, Debian, Fedora, Ubuntu, Kali Linux, Mac OS, Microsoft Windows.