Autostart w payload Metasploit (persistence)

Jeśli korzystałeś już kiedyś z pakietu Metasploit Framework, na pewno nie jest Ci obce pojęcie Meterpretera. Jest jedna znacząca wada tego narzędzia w domyślnej konfiguracji – nie uruchamia się automatycznie wraz z startem badanego systemu operacyjnego.

Jednak tą niedogodność można bardzo szybko naprawić, za pomocą dołączonego skryptu napisanego w Ruby o jakże znaczącej nazwie persistence.

Cyberprzestępca-„haker” może właśnie w ten sposób utworzyć sobie tylną furtkę (backdoor), umożliwiającą w przyszłości na powrót do zaatakowanego systemu operacyjnego.

Autostart Meterpretera

Do uruchomienia w meterpreterze zewnętrznych skryptów służy następujące polecenie:

Sprawdźmy sobie w swoim Kalim za pomocą argumentu pomocy -h, jakie argumenty opcjonalne może przyjmować  skrypt persistence.rb.

Oczywiście w przypadku, gdy przy argumencie występuje <opt> należy uzupełnić daną opcje dodatkową wartością argumentu.Jak użyć persistence.rb w praktyce

Jeśli chciałbyś skorzystać z automatycznego startu meterpretera to sprawa jest bardzo prosta. Po uzyskaniu połączenia z meterpreterem wydaj w nim następujące polecenie:

Oczywiście ustawiliśmy automatyczne uruchomienie po starcie systemu operacyjnego lub w przypadku przelogowania się usera (-X, -U).

Za pomocą parametru -i wymusiliśmy cykliczną próbę łączenia się z naszym komputerem co 30 sekund. Oczywiście ustawiliśmy odpowiedni port i nasz adres IP za pomocą parametru -p i -r.

Powyższe polecenie jest dedykowane powłokom, które mają się z nami łączyć za pomocą odwrotnych połączeń (reverse_tcp). Warto się również pobawić pozostałymi parametrami.

To by było na tyle na dziś. Jeśli trafiłeś tutaj, a nie wiesz nadal o czym mowa, polecam zapoznać się Tobie z naszym poradnikiem o tworzeniu payload w systemie Kali Linux. Warto poznać to narzędzie, ponieważ programiści poświęcili multum czasu na implementacje olbrzymiej liczby przydatnych podczas testów bezpieczeństwa funkcji. Powodzenia!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *