Autologowanie w Windows Vista/7/8.1/10

Ostatnio ciągle denerwuje mnie przymus podawania ciągłego hasła do systemu Windows 8.1. Postanowiłem mimo tego, że często podróżuje z laptopem wyłączyć monit z prośbą o hasło logowania do systemu. Jednak ja osobiście stosuje szyfrowanie dysku za pomocą systemowego BitLockera, więc podwójne podawanie hasła jest w moim przypadku bezcelowe. Tym bardziej, że hasło systemu można w dosyć szybki sposób ściągnąć sobie. Porada działa również w innych wersjach systemu Microsoft Windows z rodziny NT. Jeśli korzystasz z zewnętrznych zabezpieczeń takich jak TrueCrypt, bądź właśnie wymieniony BitLocker to warto sobie ułatwić w ten sposób życie.

Automatyczne logowanie w Windows 8.1

Wpis powstał głównie w celu przetestowania jakości wideo na YouTube, więc poniżej umieszczam krótki film prezentujący szybki sposób na autologowanie w systemie Windows 8.1.

Dla tych bardziej oczytanych wersja tekstowa autologowania Windows

  1. Uruchom przycisk start w systemie
  2. Wpisz netplwiz i uruchom wyszukaną aplikacje
  3. Wybierz użytkownika, który będzie mógł logować się bez hasła
  4. Odznacz opcje Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło
  5. Potwierdź tożsamość wprowadzając obecne hasło
  6. Zatwierdź przyciskiem OK
netplwiz - autologowanie w systemie windows 8.1
Narzędzie netplwiz umożliwia wyłączenie monitu z prośbą o hasło podczas logowania się do systemu Windows.

Gotowe, już nie musimy się męczyć z ciągłym wprowadzaniem naszych danych podczas startu komputera.

Przy okazji zapraszamy do subskrybowania naszego nowego kanału haker na YouTube. Będziemy tam wrzucać bardzo szybkie porady i sztuczki dotyczące przeróżnych systemów operacyjnych i białego bezpieczeństwa. Naszym mottem będzie: krótko i na temat ;-). Kanał jest dedykowany raczej dla początkujących użytkowników komputerów.

6 thoughts to “Autologowanie w Windows Vista/7/8.1/10”

    1. Tak (Windows 8 porada). Wejdź w Ustawienia -> Panel Sterowania -> System i zabezpieczenia -> Opcje zasilania i po lewej „wymagaj hasła przy wznowieniu”. Tam możesz ustawić bądź wyłączyć ochronę hasłem przy wznowieniu pracy z uśpienia. Na Windows 7 też działa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *