Jak sprawdzić adres MAC | Windows Phone 8

Dzisiejszy króciutki wpis jest uzupełnieniem poprzedniego dotyczącego zmiany i sprawdzenia adresu MAC w systemach z rodziny Windows. Dlaczego osobny wpis? Stwierdzamy, że mamy za treściwe i za długie artykuły, czas to zmienić :-). Niektórych może to zdziwić, ale urządzenia mobilne również posiadają miniaturową kartę sieciową, a co za tym idzie muszą posiadać fizyczny adres MAC. Jak sprawdzić taki adres? Sposoby są dwa, pierwszy to użycie narzędzia takiego jak Advanced IP Scanner lub NMAP i wykrycie urządzenia w sieci (IP/adres MAC), opisaliśmy to już powierzchownie kiedyś na blogu. A co w przypadku, gdy urządzenie nie jest podłączone do naszej bezprzewodowej sieci WiFI? A nic! Bo zarówno system Windows Phone, jak i Android posiadają informacje w ustawieniach systemu, dotyczące karty sieciowej, IMEI, identyfikatora SIM, MEID etc. Więc… w sumie jeśli wpadłeś tutaj bo poszukujesz informacji jak sprawdzić IMEI w smartfonie z systemem operacyjnym WP8 lub dokładną wersje oprogramowania, to również ten wpis jest dla Ciebie.

Jak sprawdzić adres mac telefonu z Windows Phone 8

Jak sprawdzić MAC w Windows Phone
Przechodzimy do opcji Ustawienia w naszym smartfonie z systemem Windows Phone 8
windows phone system informacje
W zakładce system wybieramy opcje informacje
informacje o systemie windows phone
Wybieramy przycisk z napisem więcej informacji
informacje: adres mac, meid, imei, sim i wersji oprogramowania w ustawieniach wp8
Właśnie w ten sposób uzyskaliśmy MAC adres telefonu, MEID, IMEI, identyfikator sim i informacje o wersji używanego oprogramowania w naszym telefonie z Windows Phone 8

Podsumowanie o zmianie adresu fizycznego MAC


Wpis krótki i na temat. Jeśli zastanawiałeś się jak uzyskać adres karty sieciowej, IMEI telefonu lub informacji o dokładnej wersji systemu operacyjnego, układowego, wersji sprzętu, wersji oprogramowania radiowego, bla bla bla bla… w systemie Windows Phone 8 to myślę, że ten wpis Cię zadowolił. Do czego takie informacje mogą być użyteczne crackerowi? Do obejścia filtrowania mac, do podszywania się pod inne urządzenie lub osobę w sieci (arp spoofing), wywaleniu osoby z sieci bezprzewodowej… i wielu, wielu innych ataków spersonalizowanych na daną jednostkę. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do polubienia naszego fanpage na fejsie.

2 thoughts to “Jak sprawdzić adres MAC | Windows Phone 8”

    1. Jeśli mamy bardzo mało czasu, to piszemy małe proste rzeczy pod googla o tym czego jeszcze nie ma. Może komuś się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *