Haker film | FABULARNE FILMY O HAKERACH #2

Zbliża się weekend więc warto zastanowić się nad formą spędzenia czasu. W dzisiejszym wpisie kontynuujemy temat z pierwszej części o fabularnych filmach o hakerach. Przedstawiamy kolejne propozycje filmowe o komputerowych maniakach. Rozpoczniemy od pewnego serialu o którym informacjami od ostatniego wpisu jesteśmy ciągle zasypywani przez czytelników. Zaznaczam od razu, że nasze opisy filmów są bardzo enigmatyczne. Nie chcemy oczywiście spojlerować za bardzo fabuły, aby nie psuć zabawy z oglądania. Ten cykl wpisów ma bardziej na celu zebranie samych tytułów filmów niż ich recenzowanie i opisywanie.

Haker film – fabularne cz.2

Mr. Robot 2015

Ciężko napisać coś więcej o serialu którego się jeszcze nie oglądało. Jednak ze względu na ostatni fejm na tą produkcje wnioskujemy, że warto go obejrzeć. Jest to dosyć nowa produkcja z 2015 roku. Głównym bohaterem serialu jest młody haker, który posiada zaburzenia psychiczne podobne do zespołu aspergera. Jego słabe umiejętności społeczne, negatywne nastawienie do korporacji i opowiadanie się zarazem po czarnej stronie barykady sprawia, że serial zapewne jest na pewno ciekawy. Z pewnych doniesień wiem, że bardzo dobrze zostały oddane realia hackingu (narzędzia/metody) w tym serialu.

Haker 2002

Chyba tej produkcji nie trzeba przedstawiać. Jest to polski całkiem zabawny film w reżyserii Janusza Zatorskiego. Właśnie z tego filmu pochodzi słynne ironiczne powiedzenie w środowisku emacsem przez sendmail. Na tą produkcje należy patrzeć oczywiście z przymrużeniem oka, choć jak na tamte czasy fabuła o młodym hakerze jest całkiem sympatyczna.

haker film - okładka z 2002 roku
Okładka polskiego filmu haker. Czyżby Kasia Smutniak przypominała Trinity z Matrixa? 😉

Kod dostępu (SWORDFISH ) 2001

Film kod dostępu moim zdaniem jest godny wymienienia jedynie ze względu na… rolę John Travolty. Typowa historia o hakerze, który za włamania do instytucji typowo rządowych dostaje zakaz używania komputerów. Oczywiście jego umiejętności nie pójdą na marnę. Typowe pościgi, wybuchy, strzelanki – hakowanki… 😉

Paranoja 1.0 (PARANOIA 1.0 /One Point O) 2004

Kolejna zagadkowa historia tym razem o programiście komputerowym. Mieszka w dziwnym miejscu, wykonuje dziwne zlecenia, dostaje tajemnicze paczki. Film nieco psychodeiczny i niejako niszowy. Na pewno jest warty obejrzenia…

Dziewczyna z tatuażem (THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO
) 2009

Świetna próba ekranizacji książkowej sagii Milenium szwedzkiego pisarza Stierga Larssona. Bardzo ciekawa i porywająca historia kryminalna z Rooney Mara w roli głównej. Film opowiada o pewnej tajemniczej zagadce, którą należy wyjaśnić. Film posiada bardzo ciekawe zwroty akcji. Hackingu nie wiele, za to fabuła to wynagradza.

Podsumowanie o filmach hakerskich

To już drugi wpis tego typu na naszym blogu. Pawdopodobnie następny przeskoczy na filmy dokumentalne których jest multum. A może Ty polecasz jakieś filmy? Zapraszam do komentowania :-). Zlajkuj Nas fanpage na Facebooku HakerEduPL, aby być na bieżąco z naszymi publikacjami.

4 thoughts to “Haker film | FABULARNE FILMY O HAKERACH #2”

 1. Obejrzałem Mr. Robot i wg. mnie najlepiej przedstawiony świat zero-jedynkowy. Narzędzia która używane są wykorzystywane w odpowiedni sposób a nie jak w Haker 2002 😉 Serial jest na tyle dobrze postrzegany, że ProtonMail specjalnie do celów filmu umieścił dodatkową funkcjonalność 🙂 A bohater w tym przypadku ma schizofrenie nie aspergera. Oczywiście wszystko jest wypłaszczone, bo jakby mieli pokazać jak to faktycznie wygląda to jeden sezon by nie starczył.

  Haker 2002, z bardzo dużym przymrużeniem oka. To nawet na swoje czasy było słabe 🙂

  Kod dostępu mam podobną opinie

  Paranoja 1.0 nie znam, do obejrzenia

  Dziewczyna z tatuażem – oglądałem ale chyba na czymś innym się skupiłem bo nie kojarze jako film o hackingu.

  1. Mnie Mr. Roboto wciągło nieźle… Jak pisałem ten wpis to jeszcze nie widziałem a wszyyyyscy się nim jarali. Haker 2002 to bardziej fabularny film. Być może, ale jego biografia wskazuje na podobne zaburzenia społeczne do zespołu aspergera.

   Co do dziewczyny z tatuażem, to ona właśnie była hakerką stąd się pojawiła ta pozycja bo mam do niej sentyment.

   Dziękuje za komentarz. A Ty może coś jeszcze dorzucisz od siebie z tytułów?

  1. Dzięki za komentarz. W pierwszym akapicie jest link do pierwszej części zestawienia w której wymieniliśmy WHO AM I 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *