Hello word ”hakerze”?!

Dziękuje Ci za to, że czytasz pierwszy wpis ekipy HEP na tym blogu. Nie będę za wiele się w nim rozpisywał, powiem tylko o tematyce strony. Ogólnie rzec biorąc będziemy poruszać na blogu szeroko pojęty temat bezpieczeństwa komputerowego. Jeśli często zadajesz sobie pytanie “Jak zostać hakerem?“, to myślę że ta strona będzie idealna dla Ciebie. Cała treść bloga jest publikowana w celach czysto edukacyjnych, pogłębianie wiedzy wzbogaca nas samych jak i nasze środowisko w którym przebywamy. Jeżeli słowo haker Cię fascynuje, to warto rozpocząć pogłębianie wiedzy od naszego bloga ;).

Może jeszcze jedno pytanie na koniec, czy ja uważam się za hakera? Oczywiście że nie. Po prostu interesuje mnie między innymi aspekt bezpieczeństwa i zachowania prywatności, a najłatwiej coś zrozumieć wgłębiając się w problem, w tym przypadku ciemnej strony mocy – hakerów. :). Na koniec zacytuje kanoniczny tekst, który każda osoba zainteresowana bezpieczeństwem komputerowym powinna znać.

4 thoughts to “Hello word ”hakerze”?!”

1. Czy Ty jestes normalny ? Haker cymbale nigdy nie prowadził bloga. I hakerze świat nie słyszał. Haker to ktos kto naprawi bledy polata dziury zabezpieczy np. strone nie robiac nic zlego i zniknie nie zauwazony nikomu o tym nie mowiac. Hakerem sie staniesz jesli inny prawdziwy haker tak Cie nazwie. Pomijam fakt ze w Polsce nie bylo nie ma i raczej nie bedzie hakerow. Sa Crackerzy albo dzieci skryptow. Polski underground nie istnieje a ludzie z devil teamu np czy innych grup dawno zmadrzeli. Wiec pierdol sie z tymi swoimi wypocinami i manifestem z lat 90

1. Komentarz dodałeś do wpisu z 2013 roku… Polecam najpierw przyjrzeć się reszcie publikacji bo powielasz coś co wielokrotnie było powiedziane chociażby na LIVE na YouTube: https://haker.edu.pl/2016/03/14/jak-zostac-hakerem/. BTW: No widzisz, tak się składa że obecnie ja łatam dziury cały tydzień na etacie, nie muszę być niezauważonym i biorę za to hajs :-). Widać że jesteś nowym na blogu/YT bo byś wiedział, że nawet na temat implementacji FUD malware pisałem pracę dyplomową a haker.edu.pl nie jest jedynym moim projektem, który tworzyłem oddając wiedzę za darmo np ten kurs: https://www.youtube.com/watch?v=al9oFl5WP9A&list=PLe18tvImRSTRbffDg4wIGMy7KmMQ1QI45. 😉

Co do tego, że w Polsce nie ma hakerów to najlepszym przykładem jest Joanna Rutkowska która ukończyła ten sam wydział co ja, ludzie z hackerspace Waraszawa lub wydziałowe koła naukowe takie jak Enigma ;-). I nie pieprz głupot, bo już nawet masz kierunki cyberbezpieczęństwo na AGH/PWR/WAT. Widać że nie pracowałeś nigdy w branży IT, bo ja takie miejskie legendy kiedy stajesz się hakerem słyszałem ponad 17 lat temu gdy dopiero rozpoczynałem przygodę z audytem bezpieczeństwa. Co do devilteamu nie skomentuje, bo ja pamiętam zarówno jak to forum powstawało, a nawet dużo wcześniejsze twory jak uw-team lub haker.com.pl, które było niegdyś największym polskim portalem z malware gdy Achilles był właścicielem. Nie potrzebnie odsprzedał je. Społeczność miała wielu deweloperów pasjonatów, którzy oddawali pewną wartość za darmo. Teraz większość z nich, których znam mają już dawno firmy. Śmiem twierdzić, że jesteś dużo młodszy niż ja skoro się powołałeś na DW :-).