Jak wyrzucić WSZYSTKICH z sieci WiFi część 2 :-)

Dzisiaj z cyklu short wpisów o WiFi powiemy coś znowu o aireplay-ng. Pamiętacie nasz wpis jak odciąć komuś internet WiFi? Dotoczył on co prawda systemu Pentoo Linux, ale powiem Wam że bez problemu polecenia te uruchomicie na Kali Linux poniewa aireplay-ng w którego skład wchodzi właśnie aireplay. Dzisiejszą sztuczka, którą pokażemy możecie wykorzystać do… wyrzucenia wszystkich naraz ze swojej sieci internetowej (łącznie z sąsiadami którzy na lewo ciągną od Was internet za darmoszke :)). Jedyne informacja teoretyczna dzisiaj o której powinniście wiedzieć, aby nie robić tego bezmyślnie to czym jest broadcast. Skąd ten wpis? Ktoś pytał o to w komentarzu pod poprzednim więc reagujemy natychmiastowo tym razem. 😛

Czym jest broadcast?

Nie będziemy się rozwodzić w tym wpisie za długo. Broadcast czyli adres rozgłoszeniowy jest to taki specjalny adres w sieci który służy do wysyłania informacji poprzez niego do wszystkich użytkowników w sieci. Mi osobiście przypomina to tzn atak ze wzmocnieniem (amplification attack), który polega na sfałszowaniu adresu źródłowego nadawcy pakietu w celu wykonania ataku podobnego do DDos.


W uproszczeniu my pingujemy pewne komputery, one odpowiadają… ale nie nam tylko ofierze (sfałszowany adres źródłowy, więc na fałszywy odpowiadają). Ale nie ważne, przejdźmy do dzisiejszego tematu. Aby wyrzucić wszystkich z sieci wifi wystarczy jako parametr celu podać FF:FF:FF:FF:FF:FF. Przypomnę który to parametr cytując manuala Linuksowego, którego nauczyliście się w naszym darmowym szkoleniu hakerów.

-c dmac   : set Destination  MAC address

Manual aireplay-ng - jak wyrzucić kogoś z wifi
Jak widać w podręczniku dołączonym do aireplay-ng mnogość opcji jest dużo większa niż przedstawiliśmy. Na zrzucie ekranu to tylko mała część z wszystkich dostępnych parametrów dodatkowych.

Więc jak wyrzucić wszystkich z sieci LAN WiFi?

Dzisiaj w przeciwieństwie do poprzedniego analogicznego wpisu do tego nie będę tłumaczył parametrów. Powiem tylko, że wystarczy tutaj zamiast XX:XX:XX:XX:XX:XX podać BSSID czyli adrec MAC bramki sieciowej (routera). Ona się zajmie resztą, roześle wszystkim (właśnie dlatego użyliśmy adresu rozgłoszeniowego) pakiet z nakazem rozłączenia :-).

aireplay-ng --deauth 0 -a XX:XX:XX:XX:XX:XX -c FF:FF:FF:FF:FF:FF wlan0

TADA. Wszyscy odlatują z sieci do momentu przerwania ataku 🙂

Wideo poradnik

Warto również obejrzeć poradnik dotyczący poprzedniego wpisu o podobnej tematyce:

>> Pobierz film wyrzucanie z sieci WiFi gości <<

Pozostałe filmy znajdziesz w naszym dziale wideo / download.

Jeżeli podobają Ci się nasze wpisy zapraszam do zlajkowania Nas na facebooku HakerEduPL tutaj . Lajki na fejsie, komentarze mile widziane :-). To już koniec. Pozdrawiamy :-)!

21 thoughts to “Jak wyrzucić WSZYSTKICH z sieci WiFi część 2 :-)”

  1. Podstawy angielskiego i można dojść do wniosku że źle wpisujesz parametr licznika ile razy pakiet wysłać:
   --deauth 0

 1. „Do momentu zakonczenia ataku”, jakas komende trzeba uzyc, aby zakonczyc atak? Czy po zamknieciu programu wszystko wraca do normy?

 2. Witam. Świetny wpis i blog 🙂
  Mam pytanie co do tego wpisu.
  Czy jest możliwość ( jeśli jest to jak to ustawić) aby z sieci wywalało wszystkich po za moim laptopem z kalim ?
  Bardzo proszę o odpowiedź
  Pozdrawiam 🙂

 3. Mój Linux nie widzi wlan0. Zauważyłem na poprzednich filmikach z lekcji, że u was jest podobnie. Dlatego chciałem się zapytać co mam zrobić by to naprawić.

  1. Ponieważ uruchamiasz go pewnie na wirtualnej maszynie. Najczęściej narzędzia typu VirtualBox wirtualizacją kartę sieciową WLAN (bezprzewodową) jako zwykłą przewodową. Często to nie przeszkadza. Jeśli jednak komuś to przeszkadza, to lepiej nagrać dystrybucje Linuxa na płyte CD/DVD (o ile to jest wersja LIVE CD) i uruchomić bez instalacji tego systemu. Wtedy będzie się pracować na fizycznym sp[rzęcie i karcie sieciowej bezprzewodowej WLAN (o ile takową posiadasz).

  2. Posiadam kartę WI-FI. Jednak kiedy wpisuję „aireplay-ng –deauth 0 -a XX:XX:XX:XX:XX:XX -c FF:FF:FF:FF:FF:FF eth0” nic się dzieje. Oczywiście wlan0 także nie działa. Bardzo mi zależy żeby to zrobić na wirtualnej maszynie. Czy jest na to jakiś sposób?

   1. Nie znam ani jednego narzędzia do wirtualizacji, który potrafi wbudowaną kartę bezprzewodową Wi-Fi obsłużyć. Dostęp do internetu za ich pomocą jest realizowany za pomocą połączenia mostkowego (symulując połączenie kablowe ethernetowe). Jeśli ktoś chce korzystać z Wi-Fi to musi posiadać kartę sieciową WiFi na USB co zostało zaprezentowane na kanale YouTube lub nagrać Kali Linux na płytę DVD/Pendrive i zainstalować normalnie na komputerze.

 4. A co zrobic jak wyswietla sie taki problem:

  aireplay-ng –deauth 0 -a (Mac Routea) -c FF:FF:FF:FF:FF:FF wlan0
  ioctl(SIOCSIWMODE) failed: Device or resource busy
  15:30:40 Waiting for beacon frame (BSSID: (Mac Routera)) on channel 1
  15:30:51 No such BSSID available.
  Please specify an ESSID (-e).

  Dodam ze podczas wykonywania tego polecenia rozlacza mnie z siecia.
  Router nie emituje ESSID (Swojej nazwy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *