Kaspersky Rescue Disk za darmo | DOWNLOAD

Kaspersky za darmo? Tak, ale nie do końca. Nie chodzi o ochronę w czasie rzeczywistym. Zdarzyło Wam się czasem, że ciężko nawet wykonać skanowanie programem antywirusowym lub antyspyware w celu usunięciu złośliwego oprogramowania? Rozwiązaniem może okazać się płyta ratunkowa od Kaspersky Lab – Kasparsky Resuce Disk. W skrócie mówiąc jest to bootowalny system operacyjny (bazujący na systemie Linux) uruchamiany z płyty CD przed startem naszego systemu operacyjnego. Narzędzie to nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej do jego obsługi, ani nawet instalacji na dysku twardym. Wystarczy nagrać płytę z Kaspersky Resuce Disk z obrazu ISO, uruchomić ponownie komputer i upewnić się, że bootowanie z CD jest ustawione w BIOS’ie. Następnie wykonujemy aktualizacje bazy definicji wirusów i możemy przystąpić do pełnego gruntownego skanowania komputera.

Zalety skanowania płytami ratunkowymi

  • Usunięcie szkodników (np. rootkity) z którymi podczas pracy systemu, antywirus sobie nie radzi staje się możliwe (system Kaspersky Resuce Disk załądowany jest do ulotnej pamięci RAM a nie na dysk twardy).
  • Szybkość skanowania (odczyt/zapis na niepracującym intensywnie dysku z systemem Windows)
  • Dostęp do darmowego silnika Kasperskiego

Kaspersky Rescue Disk download

Skąd pobrać płytę ratunkową od Kasparsky Lab? Oczywiście z oficjalnej strony Kasparsky Lab. Bezpośredni odnośnik do obrazu dysku iso tutaj. Co dalej? Teraz wystarczy nagrać obraz na zwykłej płycie CD/DVD za pomocą narzędzia nagrywania obrazu dysku systemu Windows (Windows 7, Windows 8) lub za pomocą innego darmowego oprogramowania typu ImgBurn bądź Nero. Uruchamiamy ponownie komputer, który chcemy przeskanować z włożonym nośnikiem CD i upewniamy się w BIOSIE, że napęd jest bootowalny jako pierwszy. Co dalej?

Kaspersky Resuce Disk boot
Po zbootowaniu płyty w Kaspersky Resuce Disk wciskamy Enter
Kaspersky wybór języka
Wybieramy język angielski (English)
Licencja antywirusa Kaspersky Lab
Wciskamy 1 akceptując licencje aplikacji
graficzny tryb pracy systemu ratunkowego antywirusowego
Wybieramy zatwierdzając enterem graficzny tryb systemu „Kaspersky Resuce Disk. Graphic Mode”

 

aktualizacja (update) kasperskiego
Aktualizujemy jeżeli jesteśmy podłączeni do internetu definicje wirusów wciskając Start update
Start Objects Scan antywirusa
Rozpoczynamy skanowanie (zakładka Objects Scan) zaznaczając sektor rozruchowy, ukrytą partycje systemową i główną partycję C, a następnie wciskając przycisk Start Objects Scan
Wykryte zagrożenie wirusowe przez Kasparskiego
Jak widzimy Nasz system nie był do końca czysty 🙂
Usuwanie podejrzanych plików programem antywirusowym
Czasami Kaspersky Resuce Disk zapyta Nas co zrobić z danym plikiem. W tym przypadku zgadzamy się na usunięcie podejrzanego archiwum wciskając Delete archive. Pod koniec skanowania warto się przyjrzeć informacją skrywanym przez przyciski Quarantine i Report. 🙂
Kaspersky Resuce Disk 10 av shutdown
Po zakończonym skanowaniu i usuwaniu, zamykamy system za pomocą przycisku Shutdown.

To wszystko. Nasz system jeżeli był zainfekowany wirusem/trojanem/keyloggerem/rootkitem powinien być już zdrowy.

Podsumowanie

Jak widzicie obsługa Kaspersky Resuce Disk jest banalnie prosta i nie powinna nikomu przysporzyć żadnych problemów. Płyta przydaje się, gdy nasz antywirus nie może usunąć wirusa (spyware) na pracującym systemie. Naszym zdaniem silnik antywirusowy od Kaspersky Lab jest jednym z najlepszych komercyjnych rozwiązań na rynku. Zaletą płyty ratunkowej jest darmowość, wadą brak ochrony w czasie rzeczywistym. Jeżeli to czytasz być może zainteresuje Cię jeszcze wpis o skanerach antywirusowych online lub test antywirusów na Andorida. Jeżeli podoba Ci się nasz blog i chcesz być na bieżąco to radzimy Ci zlajkować nas na facebooku HakerEduPL.

11 thoughts to “Kaspersky Rescue Disk za darmo | DOWNLOAD”

  1. Mój komputer w ogóle nie bootuje płyty CD, ani bootowalnego pendrive. 🙁 Co to może być? W BIOSie oczywiście bootowanie jest ustawione prawidłowo. Moja płyta główana: msi z77agd55.

    1. Ciężko coś stwierdzić, ale na angielskojęzycznych stronach widzimy, że nie jest to tylko Twój problem z tą płytą główną i bootowaniem.

  2. Witam. niedawno tył wpis: Jak odciąć komuś internet WiFi. Czy istnieje możliwość odcięcia internetu komuś z domowej sieci (neostrada, livebox)? Chodzi mi o następującą sytuację: Użytkownik PC’a podłączony przewodowo chce odciąć internet użytkownikowi smartfona podłączonemu przy pomocy WiFi. Czy da się zrobić coś takiego? Jeśli tak, to w jaki sposób? (Niema interfejsu Wlan0, jest tylko eth0 i lo) A, i czy będzie o sslstrip i przechwytywaniu snapchatu? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *