Łamanie hasła routera za pomocą xHydra

Po ostatnim wpisie traktującym o sposobie odzyskiwanie hasła routera można by pomyśleć, że praca w konsoli programu THC-Hydra nie jest za wygodna. Jest pewno rozwiązanie… chodzi o aplikacje Linuksowa xHydra lub HydraGTK. Obie nakładki graficzne oferują praktycznie taką samą funkcjonalność jak oryginalna THC-Hydra, nie musimy już martwić się jaki parametr co znaczy, teraz wszystko możemy “wyklikać” i to dosłownie!

Poniżej przedstawię łatwiejszy sposób łamania hasła routera niż za pomocą konsolowej hydry. Jeżeli jesteś zainteresowany poprzednim wpisem i dołączonym do niego filmem zapraszam do przeczytania “Łamanie hasła routera?”. Zachęcam do obejrzenia filmu na youtube od 7:00 minuty z powyższego wpisu.

Nie warto przedłużać czas przejść do praktyki, wykonany ten sam atak co w wpisie o ataku na router lecz za pomocą xHydry.

Poradnik używania programu xHydra

 1. Wykonujemy pierwsze cztery kroki z wpisu “Łamanie hasła routera!”  z sekcji o nazwie “Zaczynamy nr 2 (to samo, lecz dla tych co wolą Linuksa!) “.
 2. Po uruchomieniu się Linuksa wchodzimy w Applications menu -> Pentoo -> Cracker / Bruter ->Hydra GUI
 3. W zakładce Target wybieramy Single Target i wpisujemy adres IP routera
 4. Również w zakładce Target wybieramy Protocol: http-get, dodatkowo zaznaczamy Show Attempts
 5. W zakładce Passwords wpisujemy Username potencjalny login do routera (najczęściej “admin“).
 6. Również w zakładce Passwords zaznaczamy Password List i klikając w białe pole obok wybieramy słownik którym będziemy łamać hasło routera
 7. Wybierając zakładke Specific wpisujemy slash w polu http / http url  “/”
 8. Wchodzimy w start i zaczynamy 🙂
Jak złamać hasło do routera z wykorzystaniem xHydra (brute-force)
Inerfejs GUI programu Hydra

Metoda jest odpowiednikiem łamania hasła routera z poprzednich wpisów (konsolowa THC-Hydra). Oczywiście to również jest atak słownikowy i w przeciwieństwie do brute-force wymaga wygenerowania pliku z potencjalnymi hasłami. Można to zrobić za pomocą darmowej aplikacji w Kali Linux o nazwie crunch opisanej już kiedyś na blogu.

11 thoughts to “Łamanie hasła routera za pomocą xHydra”

 1. Możesz jeszcze więcej , zrobić takich poradników / filmików na temat linuxa ? ; )
  I innych jego zastosowań na filmiku mówisz o kilku ciekawych funkcjach 😉

  1. Chciałbym, ale mam troszkę mniej czasu na razie 🙂 Bądź na bierząco na fejsie, zawsze powiadamiam tam o wpisach na tablicy. Fanpage to:
   HakerEduPL.

 2. Moje zapytanie brzmi, jeśli wygenerujemy słownik np za pomocą crunch, to rozumiem że potencjalne hasło do mojego routera musi się znaleźć w tym słowniku aby zostało ,złamane” ? Przecież to graniczy z cudem.

 3. Hejo mam taki problem iz Hydra jak i xHydra pokazuje mi ze nie widzic pliku ze slownikiem .txt ktos wiec o co come on?

  1. Najlepiej z naklejki na spodzie routera, albo takie jak mu ustawiłeś. Najczęściej jest to 192.168.0.1 lub 192.168.1.1
   ale może być inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *