Łamanie hasła do teamspeaka | brute-force

Zdarzyło Ci się że zapomniałeś hasła? A może feralnym serwerem jest teamspeak? Czas na short wpis po ostatnim dłuższym blogowym zastoju. Wykorzystamy znaną już Wam z poprzednich wpisów Hydrę do ataku słownikowego.

Co będziemy potrzebować? Słownik z hasłami, login do serwera teamspeak, który chcemy zaatakować bądź cały słownik loginów (już kilka razy padło pytanie co w sytuacji gdy nie znamy hasła więc dzisiejsza porada również ten problem rozwiązuje), adres IP serwera teamspeak wraz z portem i oczywiście program THC-Hydra.

Polecam tak jak w poprzednich wpisach wykorzystać do celów szkoleniowych wirtualną maszynę VirtualBox z systemem dla hakerów i audytorów bezpieczeństwa Kali Linux. Wpis jest króciutki i wykorzystaliśmy w nim gotowe słowniki. W poprzednich wpisach pokazaliśmy również, jak wygenerować własny obszerny słownik do ataków potocznie nazywanych dictionary attack.

Hakujemy TeamSpeaka

Do celów edukacyjnych polecam zainstalowanie serwera TeamSpeka na własnym komputerze, instalacja jest banalna. Serwer TeamSpeka możemy uruchomić zarówno na systemie Windows jak i Linux.


Wydajemy następujące polecenie w konsoli:

hydra -L login.txt -P password.txt -s 8767 127.0.0.1 teamspeak

Gdzie login.txt to słownik z potencjalnymi loginami do serwera teamspeak, password.txt to słownik z hasłami, 8767 to port serwera TS, 127.0.0.1 to IP serwera i na końcu teamspeak nazwa usługi do której hasło próbujemy odzyskać.

Jeżeli masz problem z wprowadzeniem poleceń polecam Ci przeczytać nasze poprzednie bardziej szczegółowe wpisy:

Pozdrawiamy! 🙂

2 thoughts to “Łamanie hasła do teamspeaka | brute-force”

  1. A dałoby się zrobić tak aby łamał hasła do kanałów? Jeśli tak to jaka komenda mogłaby to uczynić?

    1. Szczerze nie mam pojęcia bo nie jestem już graczem komputerowych, więc bezpieczeństwo takich rzeczy mnie nie interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *