#24 Koniec kursu Web Application Pentesting!

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. To już niestety ostatnia 24 lekcja naszego szkolenia Web Application Pentesting z skryptem DVWA. Fajnie że z nami byłeś, ale żeby wiedza nie poszła na marne musisz działać dalej we własnym zakresie hakerze! 🙂

Dzisiaj opowiadamy Tobie co o tym co dalej możesz działać w kierunku nauki audytowania bezpieczeństwa aplikacji webowych.

Podsumowując cały dzisiejszy nasz film na YouTube w jednym zdaniu: musisz trenować, czytać, trenować, czytać i jeszcze raz trenować i czytać. Materiałów w sieci jest pod dostatkiem. Wystarczy, że ich poszukasz.

Film podsumowujący Web Application Pentesting

W poniższym filmie znajdziesz kilka informacji co dalej możesz działać. Ponadto znajdziesz tam kilka odnośników do zewnętrznych materiałów dodatkowych.

Podsumowanie kursu web audytu – THE END

To już ostatnie akapity dotyczące tego kursu. W gruncie rzeczy w tym momencie warto rzucić ponownie okiem na pewien obrazek z zerowej lekcji wprowadzającej do kursu. Spójrz teraz ponownie na najpopularniejsze luki webowe w poprzednich latach.

Luki używane przez hakerów internetowych w poprzednich latach (TOP VULNERABILITIES).
Najpopularniejsze typy podatności aplikacji internetowych w poprzednich latach.
Źródło: projects.webappsec.org

Warto jeszcze w tej kwestii przejrzeć następującą listę luk z 2013 roku na stronie OWASPTo już wszystko co mieliśmy do powiedzenia w tym kursie na temat podstawowych luk web aplikacji. W sumie jeśli jeszcze nie czytałeś to polecam Tobie wpis na blogu o tym jak zostać hakerem. Na koniec poczęstujemy Ciebie ponownie cytatem z pierwszej lekcji

Potrzeba pasji i zaangażowania, żeby tak naprawdę dogłębnie coś zrozumieć, przeżuć, a nie tylko szybko przełknąć. Większość ludzi nie poświęca na to czasu.

-Steve Jobs

Życzymy Tobie owocnej nauki z zakresu Security IT. Powodzenia! 😉

5 thoughts to “#24 Koniec kursu Web Application Pentesting!”

    1. Dzięki za komentarz Do4Got. Jak czasem jest się „zmuszonym” do siedzenia dłużej w jednym miejscu to powstają właśnie takie pomysły spontaniczne. 🙂

  1. „Jak czasem jest się „zmuszonym” do siedzenia dłużej w jednym miejscu to powstają właśnie takie pomysły”
    Wychodzisz na warunkowe? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *