Jak sprawdzić czyjeś IP?

Po małym zastoju kolejny mały, szybki wpis na blogu. Jak sprawdzić czyjeś IP? Sposobów na detekcje IP kolegi jest bardzo dużo. Ja przedstawię jeden bardzo prosty i szybki, drugi nieco bardziej skomplikowany. Pierwszy polega na wykorzystaniu specjalnie do tego celu przygotowanej witryny umożliwiającej wygenerowanie linku przechwytującego adresy IP.

Drugi nieco bardziej zaawansowany wykorzysta do przejęcia IP program napisany w języku programowania PHP. Opcjonalną metodą jest wyciągnięcie adresu IP z nagłówków wiadomości e-mail. Więc jeśli chcesz poznać jakiejś osoby adres IP lub po prostu zastanawiasz się, jak sprawdzić IP to dobrze trafiłeś. Zaczynajmy!

Jak sprawdzić czyjeś IP?

Wystarczy wejść na http://sniffip.com i wygenerować odpowiednio spreparowany link. Wybieramy tylko gdzie chcemy (www), aby przekierowało ofiarę. Następnie zachowujemy swój tajny link, aby podglądać wyniki swoich łowów. Teraz już tylko wystarczy przesłać ofierze wygenerowany link, aby zaraz po wejściu ofiary w niego już posiadać adres IP  a również dane o używanej przeglądarce.

Jak sprawdzić czyjeś IP za pomocą usługi sniffip (adres IP)
Interfejs usługi sniffip do przechwytywania adresu IP za pomocą spreparowanego linku URL

A osoby chcące poczuć trochę anonimowości, zapraszam do wpisu traktujący o tym jak zmienić IP.

Sprawdzanie IP – sposób 2

Jeśli chcesz wybrać inny sposób na sprawdzenie czyjegoś IP (nieco trudniejszy), możesz przygotować swój skrypt do do detekcji IP odwiedzającego w języku programowania PHP:

<?php
//www.haker.edu.pl - jak sprawdzić czyjeś IP 
$adres_ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$plik = fopen("ip.txt", "a");
flock($plik, 2);
fwrite($plik, $adres_ip . "\n");
flock($plik, 3);
fclose($plik);
?>

 Objaśnienie skryptu sprawdzającego IP komputera:

 • Linia 3: $adres_ip = $_SERVER[’REMOTE_ADDR’];  jest to zmienna środowiskowa przechowująca adres IP odwiedzającego, przypisujemy ją do zmiennej $adres_ip.
 • Linia 4: $plik = fopen(„ip.txt”, „a”); za pomocą fopen otwieramy plik na serwerze o nazwie ip.txt, parametr a oznacza, że będziemy nowe wpisy (adresy ip) dopisywać na końcu pliku tekstowego (nie usuwając reszty)
 • Linia 5: flock($plik, 2); blokujemy możliwość zapisu innym wątkom, aby nie mogły (powodując problem) zapisać dwa procesy naraz do tego pliku
 • Linia 6: fwrite($plik, $adres_ip.”\n”); najważniejsza linia, zapisujemy czyjeś IP (odwiedzającego) wraz z przejściem do nowej linii (\n) do pliku
 • Linia 7: flock($plik, 3); odblokowujemy plik do zapisu dla innych (patrz linia 5)
 • Linia 8: fclose($plik); zapisujemy i zamykamy już ostatecznie plik.

Jak sprawdzić IP komputera – sposób 3

Ostatnią metodą, którą opisze tylko pobieżnie jest wysłanie ofierze ciekawej wiadomości e-mail i oczekiwanie na jego odpowiedź. Jeśli nam odpisze, zapisując wiadomość na dysk i otwierając ją w notatniku możemy z nagłówków wiadomości odczytać adres IP. Teraz już wiesz jak sprawdzić czyjeś IP!

Może Cię zainteresuje jeszcze:

Pozdrawiamy! 🙂

20 thoughts to “Jak sprawdzić czyjeś IP?”

 1. Hmmm… Sposób działa ale jeżeli ja wchodzę a nie „ofiara”. Nie wiem co źle zrobiłem.

  1. Sposób nr 1 czy nr 2? Musi ofiara wejść w link żeby zarejestrowało jej odwiedziny z IP… Linko można ukryć za pomocą obcinaczy linków takich jak https://tinyurl.com/app lub opcja z gg infobota „tnij”.

  1. Odpowiedziałem w poprzednim komentarzu, jest to „prywatny” sposób analogiczny do sposoby nr 1.

 2. Sprawdzałem drugi sposób, pierwszy nie działa przy antywirusie NOD32. Wyświetla mi ip typu: 212.160.111.___ a patrząc u siebie w CMD ipconfig, mam 192.168.0.___ Więc o co tu chodzi? Mógłbyś wytłumaczyć? Przez konsole znając adres ip raczej dużo nie wskóramy, nie? Możemy tylko co zobaczyć czy dany użytkownik ma włączony komputer, przez polecenie ping, a może coś jeszcze?

  1. Są to podstawowe informacje z zagadnień sieciowych. Adres IP zewnętrzny (212.160.111.___) to nie to samo co adres wewnętrzny za routerem który jest widoczny tylko w LAN i w wielu sieciach lokalnych miliony ludzi na świecie ma ten sam adres wewnętrzny (192.168.0.___). W przeciwnym razie już dawno zabrakło by adresów IP dla nowych użytkowników internetu, adres wewnętrzny (lokalny) nie jest widoczny poza siecią.

  1. Na stornie sniffip.com w wygenerowanym dla Ciebie specjalnym linku (Twój tajny URL). Lub w sposobie drugim na Twoim prywatnym serwerze hostingowym.

 3. Z jakiego systemu korzystarz z HydraTHC >>?<<

  W bt5r3 zarówno jak na widzie, skrypt Hydry wieszał się bardzo często i sprawdzał max. 100 haseł …

 4. Mam pytanie jak sprawdzić z jakiego ip poszedł wpis z anonimowego serwisu społecznościowego jest taka możliwość?

  1. Chyba, że administrator tego serwisu udostępni Ci takie dane. Innej możliwości nie ma.

 5. jesli ktos ma konto na imvu o ktorym wiem ale sadze ze to nie jest tylko jedno konto to jak moge sprawdzic jakich kont jeszcze uzywa. blagam o pomoc 🙁

Komentarze są zamknięte.