Ch@t z nieznajomym na FB

Jak napisać do nieznajomego na facebooku? Pytanie wydaje się trywialne, więc warto je doprecyzować. Chodzi oczywiście o napisanie do nieznajomego na czacie, w sytuacji w której nie posiadamy go w znajomych, bądź osoba ma wyłączoną opcje wysyłania wiadomości przez nieznajomych.

Profil tak mocno po blokowany, uniemożliwia skontaktowanie się z osobą na pierwszy rzut oka. Jest to bardzo prosta sztuczka, którą raczej nie można nazwać hakerską, mimo wszystko jest ciekawa. Więc od razu przejdźmy do sprawy…

Pisanie do nieznajomego na Facebooku

 1. Potrzebujemy ID konta osoby do której chcemy napisać, aby zdobyć ten identyfikator wystarczy zmodyfikować link do profilu dodając w przedniej części adresu graph (bez http i www).
  Przykład:

  Jeśli posiadamy adres profilu swojego celu https://www.facebook.com/przykladowy.profil1,
  zamieniamy go na graph.facebook.com/przykladowy.profil1.
 2. Kopiujemy numer id znajdujący się w cudzysłowie.
 3. Jeśli posiadamy przeglądarke Chrome będąc zalogowanym na facebooku (na stronie głównej) wchodzimy w Narzędzia -> Narzędzia dla programistów i w zakładce konsoli wpisujemy:
  Chat.openTab(id);
 4. W miejscu id wpisujemy uzyskany w poprzednich krokach numer ID. Enter 😉 Właśnie powinniśmy ujrzeć wysuwające się okno czatu gotowe do rozmowy.
 5. Gotowe 😉

W przeglądarce Firefox praktycznie identyczne narzędzie możemy znaleźć w Narzędzia -> Dla twórców witryn -> Konsola www. Teraz wystarczy analogicznie rozpocząć pisanie. Pozdrawiamy! 🙂

25 thoughts to “Ch@t z nieznajomym na FB”

  1. W wpisie i komentarzach pisze że nie zawsze już to działa, albo trafia do spamu albo nie dochodzi. Kiedyś jak nie załatał facebook tej luty hulało i było bardzo realistyczne to.

 1. Nie wiem czy coś robie niedobrze ale jak wpisuje Chat.openTab(100003193773874);
  Yskakuje mi komunikat ReferenceError: Chat is not defined czy to jeszcze działa?

  1. U mnie jak najbardziej działa, właśnie sprawdziliśmy. Oczywiście musisz być na stronie facebook obecnie jak wpisujesz w konsoli (bo to coś pokroju JavaScript).

  1. tak, ale chodzi mi o prywatną wiadomość, którą można wysłać tylko, kiedy ktoś cię obserwuje

 2. Nadal to działa? Potrzebuje wysłać wiadomość do nieznajomej osoby i nie da się inaczej skontaktować, jeśli wybiorę wysłanie wiadomości za pomocą karty, to piszę że karta debetowa albo kredytowa z czego gdzieś czytałem przed chwilą, ze debetowa może nie wejść, a nie ukrywając powiem, ze nie mam ani tej ani tej karty. I jak tu się skontaktować

   1. Być może, już w komentarzach ten temat był poruszany. Był to błąd po prostu facebooka i pewnie został naprawiony.

  1. Nadal ta zakładka w chrome istnieje, wystarczy kliknąć z prawej strony tak jakbyś wchodził w ustawienia (przycisk).

  1. a czy znasz inny sposob, bo mi nie dziala.. zablokowano mi wysylanie do nieznajomych a mam cos pilnego i juz sie ogarnalem z takim pisanie jak cos..:P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *