Darmowy hosting TOR z domeną .onion | ZRÓB TO SAM

Kilka wpisów temu pisaliśmy jak dostać się do podziemnego Internetu Deep Web za pomocą sieci Tor. W dzisiejszym wpisie przedstawimy jak w najprostrzy sposób stworzyć swoją stronę w dark necie. W gruncie rzeczy stworzenie takiego hostingu jest dosyć proste i ogranicza się do edycji dwóch linijek kodu w programie Tor Browser.

Jedyne co nam będzie potrzebne to jakiś pakiet serwera WWW, dostęp do Internetu i Tor Browser. Do wpisu dołączony jest film na YouTubie, który ładniej obrazuje całość konfiguracji. Dodatkowo jest w nim pokazane jak przekierować porty na swoim routerze. Osobom czytającym wpis o trojanie typu payload na pewno ta informacja może też się przydać.

Hosting darknet

Dobrze przejdźmy do rzeczy dzisiaj od razu. Jak utworzyć własną stornę w sieci Tor tak jak na poniższym zrzucie ekranu? Zaczynamy!

Darmowy hosting tor onion.
Nasza prywatna strona w Deep Web z domeną .onion.
 1. Pobierz darmowy pakiet XAMPP a następnie go zainstaluj.
 2. Pobierz Tor Browser z oficjalnej strony projektu i również wykonaj jego instalacji.
 3. Stwórz dowolną stronę internetową i zapisz ją pod nazwą index.html w domyślnym folderze dokumentów HTTP XAMPP C:\xampp\htdocs.
 4. Uruchom aplikacje XAMPP i wciśnij Start dla modułu Apache.
 5. Utwórz folder o dowolnej nazwie w naszym przypadku będzie to C:\Users\Haker.Edu.PL\Desktop\Tor Browser\www.
 6. Edytuj plik znajdujący się w folderach programu Tor o nazwie torrc. U nas znajduje się on w C:\Users\Patryk\Desktop\Tor Browser\Browser\TorBrowser\Data\Tor.
 7. Wklej do niego następującą zawartość:
 8. Uruchom ponownie Tor Browser. W utworzonym przez nas folderze www pojawi się plik o nazwie hostname. Jeśli go otworzymy w dowolnym edytorze tekstowym uzyskamy adres naszej strony internetowej w domenie .onion.
 9. Gotowe. Już możesz sprawdzić czy Twoja prywatna strona w ciemnej stronie internetu Deep Web działa wpisując ją w przeglądarce Tor Browser.
Czasami może się zdarzyć, że strona chwilowo jest niedostępna. Wystarczy wtedy chwilkę poczekać lub zrestartować Apatche w programie XAMPP i ponownie spróbować. Jeśli nadal strona się nie pojawia to być może nie masz zewnętrznego adresu IP. Jednak w większości przypadków wystarczy przekierować porty na nasz komputer w ustawieniach swojego routera.

W naszym przypadku przekierowujemy oczywiście port 80 na nasz komputer. Adres IP uzyskamy za pomocą polecenia ipconfig w konsoli. Świetną stroną na temat przekierowywania portów w przeróżnych routerach i aplikacjach jest strona portforward.com. Całość tej wiedzy razem z przekierowaniem portów udostępniamy w poniższym filmie na YouTube.

Własna strona .onion – wideo porandik


To by było dzisiaj na tyle. Oczywiście mnogość zastosowań takiego rozwiązania i anonimowość pozostawię bez komentarza. Być może spodoba Ci się jeszcze inny wpis:
7 myśli na temat “Darmowy hosting TOR z domeną .onion | ZRÓB TO SAM

 1. A co jeśli używam pakietu XAMPP do nauki php i mam w folderze htdocs więcej niż jedną stronę? Czy da się zmienić lokalizację tej udostępnianej w sieci tor?

 2. Mam problem z utworzeniem strony pod Kali2.0. Apache dziala, strona na localhost bez problemu laduje sie. Natomiast przy uruchomieniu Tor’a pisze o bledzie w torrc. Czy pod Kali konfiguracja Tor’a jest bardziej obszerna?

 3. W tematyce TOR bardzo ciekawi mnie stanowisko szanownej administracji odnośnie słynnego SilkRoad i czy TOR nadal jest tak bezpieczny? Owszem, wiemy że jest to wielowarstwowo szyfrowane itd. Ale ostatnie donosy mówią, że zarówno TOR jak i waluta bitcoin jest w 90% deszyfrowana przez służby USA (NSA i pokrewne). Czy jest to prawda? Może kolejny artykuł ? :)

  1. My w przeciwieństwie do niebezpiecznika piszemy raczej najprostsze poradniki wprowadzające niż newsy i dywagacje. Od takich krótkich czasowych przemyśleń mamy Google+, Twittera i Facebooka. Ogólnie poruszyłeś temat rzeka. W skrócie nie wgłębiam się w tematy NSA, ale z tego co wiem oni przejmują często główne znaczące węzły sieci Tor. Cała komunikacja w Torze przypomina nieco atak MITM. Jesteś Ty i jest serwer z którym chcesz się połączyć (np: ze stroną www). Każdy użytkownik sieci Tor może być węzłem pośredniczącym (nawet Ty możesz tak ustawić w Torze ulepszając jego wydajność). Cała sieć działa miej więcej w dużym uproszczeniu tak: losowana jest droga przepływu informacji (losowi ludzie i serwery którzy pośredniczą w komunikacji twojej). Komunikacja pomiędzy węzłami (tymi ludźmi) jest szyfrowana. Każdy węzeł wie tylko o swoich sąsiadach czyli od którego kompa poprzedzającego szła informacja i do którego następnego wysłać. Ty wysyłasz pakiet do serwera WWW a on idzie pomiędzy tymi ludźmi aż dotrze do celu potem do Ciebie wraca np. strona www. I wszystko fajnie bo ciężko prześledzić byłoby tą drogę często zmienianą i informacje w niej płynące (bo są szyfrowane). Problem jest tylko taki, że Ty wysyłając do pierwszego węzła w sieci wysyłasz to niezaszyfrowane, tak samo ostatni komputer który już wysyła to do konkretnego serwera np: www też musi to wysłać to nieszyfrowanie (bo jak inaczej to rozwiązać, nie da się bo musisz i ty końcową informacje zrozumieć i serwer końcowy też musi wiedzieć co dokładnie od niego chciałeś). Tak samo zresztą jest przy odbiorze informacji. I teraz sobie wyobraź, że jakaś organizacja przejmuje jakieś duże węzły końcowe. Normalnie mogą sobie wtedy analizować co nimi płynie (SNIFFING). Problem jest, że NSA ma na pewno za mało przejętych/kupionych/skonfiskowanych/obojętnie_jak węzłów końcowych bo ciężko mieć każdy komputer na świecie na własność. Podsłuchują raczej na chybił trafił w ten sposób. Dobrze obrazuje poniższy obrazek (czerwona linia to brak szyfrowania) w którym miejscu można podsłuchać komunikacje w TOR. To są właśnie te węzły końcowe, które NSA chciałoby mieć na własność wszędzie:
   podsłuchiwanie sieci Tor
   Samych ataków i problemów jest zapewne więcej, a takie duże agencje rządowe posiadają megakomputery świetnie oprogramowane do tego celu do automatycznej analizy informacji. Jeżeli nie słyszałeś to poczytać o programie Prism.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *