Nowości na naszym blogu… ŁOT?

Jest to pierwszy tak luźny wpis dotyczący naszego bloga. Dzisiaj przedstawiam Tobie garstkę informacji o nowościach, pomysłach i etapach rozwoju a raczej o nowych profilach które mogą Tobie dostarczyć więcej informacji o Nas. Więc jeśli chcesz zostać hakerem to czytaj.

W ostatnich miesiącach była tutaj gnijąca stagnacja, więc czas coś z tym zrobić. Teraz już nie tylko będziemy pisać o hakerach i bezpieczeństwie bo uważamy, że tak zaawansowana wiedza to za bardzo hermetyczne tematy. Jeżeli masz jakieś pomysły, masz chęć na jakąś formę współpracy to zapraszamy do działu kontakt. Zapraszamy również do komentowania naszych wpisów i udzielania się na naszych profilach społecznościowych w sieci.

Nowe profile haker.edu.pl

Od niedawna prężniej rozwijamy kilka profili w sieci. Niestety nadal nie mamy dostępnych wideo. Dailymotion zawiesił nam nagle od tak konto. Co dalej będzie? Jeszcze myślimy nad tym, kanał na YT nie wchodzi w grę – już mieliśmy.

nowe profile społecznościowe haker edu pl

Poniżej pozwolę sobie wypisać nasze oficjalne formy komunikacji z Nami:

 • Facebook HakerEduPL – jest to nasza strona na facebooku. Umieszczamy tutaj ciekawe newsy z ostatnich dni. Chcesz być na bieżąco? Zlajkuj.
 • Kanał YouTube HakerEduPL – jest to oficjalny kanał z filmami i poradnikami dla hakerów rozszerzającymi tematykę bloga haker.edu.pl.
 • Instagram – jest to bardziej prywatny profil na którym będą umieszczane zdjęcia, przemyślenia, pomysły i aktualności dotyczące bloga. Nie będzie tutaj wiadomości ze świata tak jak na Facebooku.
 • Twitter – forma szybkiej komunikacji z Nami. Pełni dla Nas podobną funkcje do Facebooka. Jeśli wolisz taką formę śledzenia Nas to zacznij obserwować  na Twiterze. Osobiście ja wolę na telefonie korzystać właśnie z aplikacji Twitter niż z Facebooka.
 • Pinterest – zyskujący popularność na zachodzie portal i do naszej ekipy już dotarł. Choć praktycznie jeszcze tam nic nie mamy to powiemy wam co nieco o nim. Zamierzamy tutaj wrzucać zdjęcia z ciekawych ataków na strony internetowe. Chcemy również stworzyć na nim tablice (folder) z zakładkami do ciekawych stron z materiałami nie z naszego bloga. Będzie to ciekawy zbiór na przyszłość nie tylko dla Nas ale i dla Was. Zastanawialiśmy się czy wybrać do tego Pinteresta czy np. digg.com…
 • Forum haker.edu.pl – również niedawno założyliśmy forum dla Was. Jeszcze prawie nic tam nie ma, ale zamierzamy też je rozkręcić. Przesłanką do powstania forum były powtarzające się ciągle pytania w prywatnych wiadomościach na Facebooku i ciągle te same komentarze na blogu. W najbliższym czasie będziemy osoby z pytaniami częstymi odsyłać do forum, aby założyły temat. Na forum my lub ktoś inny odpowie na pytanie osoby i cała reszta osób będzie miała do tego wgląd. Nie szukającym-pytającym będziemy mogli wtedy zalinkować odpowiedni temat, a nie rozpisywać się kolejny raz od początku.


Myślimy również o założeniu białego kanału na YouTube, który idealnie integrowałby się z Google+. Wrzucalibyśmy tam filmy nie budzące zastrzeżeń co do regulaminu. Dla przykładu np. ciekawe aplikacje których używamy lub polecamy do ochrony komputera. Może jeszcze nasze zdanie na temat pewnych zjawisk w Security. Żadnych poradników z pogranicza. Żadnych. Nie chce nam się wrzucać i zakładać ciągle kanałów. Apropo profili naszych to przypominamy również o takiej fajnej koszulce dla geeków:

koszulka anonymous
Koszulka dla aktywistów Anonymous

Dostępna jest również wersja koszulki anonymous dla kobiet.

Zmiany których nie widać

Dodaliśmy również kilka zmian, które mniej rzucają się w oczy. Po pierwsze na Facebooku naszym dostępne są zakładki prowadzące do Google+ i Twittera. Teraz bezpośrednio z fanpage HakerEduPL możesz przeczytać informacje z tych serwisów. Również na samym blogu dodaliśmy odpowiednie zakładki w stopce strony. Dodatkowo dostępny jest teraz kanał wiadomości RSS bloga. Przy każdym wpisie istnieją przyciski do szybkiego zlajkowania wpisu, do dodania plusa w Google+, do tweetnięcia no i do pininu umacniające naszą pozycję.

facebook haker, stopka lubie to, linki

Dodaliśmy również przekierowania na samym blogu dla zapominalskich. Od teraz wpisując adres URL łatwy do zapamiętania zostaniesz przekierowany na nasze profile.

 • Haker.edu.pl/twitter – nasz profil na Twitterze
 • Haker.edu.pl/googleplus – profil w serwisie społecznościom Google+
 • Haker.edu.pl/gp – kolejny alias do profilu Google+
 • Haker.edu.pl/agafraz – kolejny alias do Google+
 • Haker.edu.pl/pinterest – nasz profil w serwisie Pinterest
 • Haker.edu.pl/pin – kolejny alias do Pinteresta
 • Haker.edu.pl/facebook – adres do naszego fanpage na Facebooku HakerEduPL
 • Haker.edu.pl/fb – alias do naszego facebooka

Co dalej z haker blog?!

Podsumowując Twitter/Fejsbuk to nowości ze świata IT z naciskiem na bezpieczeństwo informatyczne. Google+ ciekawostki na temat bloga i prywatny bardziej świat. Pinterest linki do ciekawych materiałów z sieci, galerie znanych ataków na strony www (own3d) i inne. Na samym blogu będziemy poruszać już nie tylko tematy związane z bezpieczeństwem, ale i informatyką, programowaniem i sprzętem. Jednak nadal jesteśmy dalecy od pisania tutaj newsów i aktualności. Blogi nie od tego są naszym zdaniem… no chyba, że jesteś inżynierem Google ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *