haker.edu.pl

Szkoła hakerstwa - lekcja 5

54 wyświetleń • 6 miesięcy temu

W tej lekcji szkoły hakerów dowiesz się nieco więcej o wynikach programu nmap i poznasz skaner podatności Nessus stworzony przez firmę Tenable. Dzięki niemu możesz wyszukać i poznać podatności w atakowanym systemie operacyjnym. Sam skaner Nessus umożliwia wykrycie luk umożliwiających nieuprawnioną kontrolę w systemie operacyjnym. Wykrywa również błędy konfiguracyjne, hasła domyślne i podatności typu DoS. 

W przygotowany filmie dowiesz się jak zainstalować i używać skaner podatności dla crackerów Nessus. Wykonasz przykładowy skan atakowanego komputera jak i odnajdziesz w nim podatność, która umożliwi atak już w kolejnej lekcji kursu darmowej szkoły dla hakerów.

Czym jest skaner dla hakerów Nessus

Skaner podatności Nessus dla hakerów idzie o krok więcej w tym co opisałem. Potrafi dokonać detekcji systemów operacyjnych, usług sieciowych a nawet zaproponować istniejącego exploita umożliwiającego eksploracje atakowanego systemu operacyjnego lub strony internetowej. Same wyniki skanowania mogą zostać wyeksportowane do schludnej wersji w postaci HTML lub XML w celu dalszej obróbki przez programy komputerowe. 

Skanowanie można wykonać zarówno z poziomu specjalnej strony internetowej jak i wiersza poleceń. Aplikacja posiada oprócz wersji bezpłatnej również wersje płatną komercyjną. Sama aplikacja dostępna jest na systemy Mac OS, Linux i Windows. Z specjalnych funkcji aplikacji jest możliwość wykonania automatycznych testów hakerskich, wykorzystywania poświadczeń Windows w celu zebrania większej ilości danych. Aplikacja jest zgodna z SCAD i PCI.

Kolejna lekcja:

Szkoła hakerstwa - lekcja 6

Komentarze

Film nie posiada jeszcze żadnych komentarzy
Wiadomość jest wymagana.