haker.edu.pl

Jak włamać się na FB - ostrzeżenie

3tys wyświetleń • 1 rok temu

W dzisiejszym filmie pokażę sposób cyberprzestępców na to, jak włamać się na FB. To wideo ma być formą ostrzeżenia przed tego typu atakami hakerskimi. Współcześni cyberprzestępcy ze względu na coraz bardziej zaawansowane zabezpieczenia informatyczne stosują coraz bardziej prymitywne metody ataków crackerskich. Bazujące one na naiwności użytkowników końcowych i są to ataki takie jak phishing.

Współczesne programy antywirusowe i przeglądarki internetowe jednak coraz lepiej radzą sobie z tego typu sposobami przestępców na pozyskanie hasła do Facebooka. Dzisiejsza przedstawiona metoda hakerska wykorzystuje jedynie umiejętności webmasterskie. Do jej wykonania wystarczy zwykły darmowy edytor programistyczny.

Jak odzyskać konto na fb?

Niestety za pomocą tej metody nie odzyskasz e-mail i hasła do swojego konta Facebook. Ta metoda jest wykorzystywana przez cyberprzestępców do wyłudzenia danych logowania do konta  za pomocą wyrafinowanej socjotechniki. Przestępca pozorując stronę przypominającą witrynę Facebook próbuje zmusić użytkownika do wpisania danych logowania do konta Facebook.

Dane wpisane w formularzu są zapisywane najczęściej w pliku tekstowym lub relacyjnej bazie danych. Przestępca za pomocą tych danych następie próbuje zalogować się na kona swoich ofiar. Metoda często jest wykorzystywana z wyłudzeniem na tzn. kod blik. Bardziej zaawansowane metody ataków celowanych mogą wykorzystywać również DNS Spoofing i atak z ukrytym pośrednikiem MITM.

Ochrona przed phishingiem Facebook

Jak użytkownik Facebooka należy pamiętać, aby nie podawać loginu i hasła w witrynach z podejrzanym adresem URL. Najczęściej cyberprzestępcy stosują scenariusz socjotechniczny, który usiłuje wmówić użytkownikowi strony, że treści które chce obejrzeć wymagają weryfikacji wiekowej. Do tej weryfikacji proszą o dane logowania do Facebooka. W celach obronnych również co jakiś czas przejrzeć historię logowań w ustawieniach Facebooka.

Nieocenioną pomocą w ochronie konta Facebook i hasła jest używanie tzn. uwierzytelniania dwuskładnikowego. Włączając tę opcje każde nowe logowanie do konta Facebook będzie wymagało podania kodu z wiadomości SMS lub generatora kodów aplikacji Facebook. Cyberprzestępca, aby obejść tą metodę musiałby zastosować zaawansowaną metodę phishingową lub ukraść ofierze telefon komórkowy powiązany z kontem Facebook.

Zaawansowana metoda z SMS została przedstawiona w innym filmie: Jak odzyskać hasło do FB? Złamanie hasła z kodem sms...

Komentarze

Film nie posiada jeszcze żadnych komentarzy
Wiadomość jest wymagana.