haker.edu.pl

Szkoła hakerstwa - lekcja 1

634 wyświetleń • 1 rok temu

Film jest pierwszą częścią 6 lekcyjnego darmowego kursu szkoły hakerstwa. Kurs dotyczy podstaw hakerstwa. W pierwszej lekcji dowiesz się jak skonfigurować darmowe środowisko testowe Vmware Player wraz z obrazem systemu dla hakerów Kali Linux. Lekcja poprowadzi Cię od podstaw do wiedzy do niedawna zarezerwowanej tylko dla wąskiego grona specjalistów od bezpieczeństwa komputerowego.

Instalacja wirtualnego środowiska testowego jest bardzo prosta. Za pomocą specjalnej wirtualnej maszyny możesz zainstalować zupełnie za darmo system Linux dla hakerów bez ingerencji w swój macierzysty system operacyjny. Kurs został przedstawiony w środowisku Microsoft Windows. Z tej lekcji dowiesz się jak skonfigurować poprawnie połączenie sieciowe, zalogować się na specjalne konto super administratora systemu o nazwe root i poznasz podstawowe narzędzia wbudowane w system dla audytorów Kali Linux. Alternatywą dla aplikacji VMWare może być również darmowy program VirtualBox.

Dane logowania do Kali Linux

root / toor

Poznasz w tej szkole hakerów również podstawy sieci komputerowych i kilka komend terminala systemu Linux. Zaktualizujesz również swój wirtualny system operacyjny dla hakerów wraz z jego narzędziami za pomocą polecenia apt-get.

Dzięki tej lekcji uzyskasz w pełni funkcjonalny system do audytu bezpieczeństwa systemów informatycznych zarówno tych wbudowanych jak i webowych stron internetowych. Kurs szkoły hakerów składa się z 6 lekcji. Więcej podobnych materiałów znajduje się również na naszym kanale YouTube.

Następna lekcja:

Szkoła hakerstwa - lekcja 2

Komentarze

Film nie posiada jeszcze żadnych komentarzy
Wiadomość jest wymagana.