haker.edu.pl

Szkoła hakerstwa - lekcja 3

445 wyświetleń • 1 rok temu

W trzeciej lekcji szkoły hakerstwa za darmo poznasz terminal systemu operacyjnego Kali Linux. Uzyskasz wiedzę na temat podstawy korzystania z komend systemu Linux. Korzystanie z terminala systemu dla hakerów Kali Linux wcale nie jest trudne. Do wykonania tej lekcji nie potrzebujesz koniecznie systemu Kali Linux. Może być to dowolny inny system Linuksowy bazujący na dystrybucji Debian. Przykładem może być popularny system Ubuntu, Bugtraq lub Mint z odpowiednim środowiskiem graficznym.

Polecam prześledzić cały ten materiał wideo, a następnie spróbuj wykonać kilka eksperymentów z poznanymi komendami Linux. Za ich pomocą możesz wykonać większość podstawowych i zaawansowanych czynności administracyjnych systemu uniksopodobnego bez wykorzystania myszki komputerowej. Większość aplikacji i narzędzi hakerskich dostępnych w systemie Linux działa wyłącznie w konsoli bez GUI znanego użytkownikom systemów z rodziny Billa Gatsa Microsoft Windows.

Komendy Kali Linux

Poniżej znajduje się kilka komend i konstrukcji języka programowania bash takich jak strumienie wykorzystanych w tym materiale widelo:

ls, pwd, cd, history, cp, mv, rm, mkdir, rmdir, nano, apt-get, wget, lynx, sudo, ifconfig, man, apropos, clear, |, grep, less, more, ~, .., >>, <<, cat

Nieocenionym pomocnikiem przyszłego hakera może okazać się przede wszystkim komenda man i apropos przedstawiona w materiale wideo. Zapraszam Ciebie po obejrzeniu do czwartej już lekcji zupełnie darmowej szkoły hakerów w formie wideo.

Kolejna lekcja:

Szkoła hakerstwa - lekcja 4

Komentarze

Film nie posiada jeszcze żadnych komentarzy
Wiadomość jest wymagana.