haker.edu.pl

Jak podglądać kamerkę internetową

2tys wyświetleń • 2 lata temu

W dzisiejszym filmie pokaże Tobie jak włączyć kamerkę internetową w laptopie z wykorzystaniem dokumentu PDF i exploita adobe_pdf_embedded_exe. Uświadomi to Tobie jak ważna jest aktualizacja oprogramowania takiego jak Adobe Reader. Wykorzystany exploit pochodzi z pakietu Metasploit Framework i został zaprezentowany w darmowym systemie Open Source dla hakerów o nazwie Kali Linux 2.0. Dedykowany jest do przeglądarki plików PDF Adobe Reader w wersji 9.x 8.x i starszych. Umożliwia on dodanie złośliwego payload meterpretera i przejęcie kontroli przez cyberprzestępce nad zainfekowanym komputerem. Do samego utworzenia PDF w systemie Linux użyliśmy darmowego pakietu biurowego LibreOffice.

Sam Metasploit meterpreter w aktualnej wersji Kali Linux 2016.1 posiada bardzo wiele funkcjonalności takich jak:

  • darmowy keylogger,
  • monitorowanie web kamery w komputerze,
  • omijanie mechanizmów antywirusowych,
  • pracę w systemie plików, -hashdump,
  • przesyłanie i pobieranie plików z dysku hakera i ofiary.

W tym wideo również zaprezentowaliśmy obejście braku programu msfcli za pomocą komendy resource wczytującej wcześniej utworzony skrypt Metaspolit z dysku komputera. W tym poradniku pokazujemy tylko możliwości profesjonalnego pakietu dla audytorów bezpieczeństwa Metasploit Framework. Pamiętaj, że podglądanie kobiet lub dziewczyn przez kamerkę nie jest zgodne z prawem bez uzyskania zgody osoby. Poradnik został wykonany i zaprezentowany w "laboratoryjnych warunkach" w aplikacji VirtualBox na naszym prywatnym komputerze. 

Komentarze

Adam Avatar
Adam - 2 lata temu
Kali Linux 2016, BackTrack i inne systemy... to dopiero były złote czasy! Niestety, niektóre payloady wykrywają już niektóre heurestyki AV i skanery online.

Wiadomość jest wymagana.